Рецептата за този бърз кекс знам от моята майка. Често ни го приготвяше докато бяхме деца, а сега не пропуска да зарадва и моите деца, когато отидем на гости. Малките го харесват много, а бабата е повече от щастлива, че децата си хапват….Та ето и рецептата за този много, много лесен кекс:
Продукти:
3 яйца
1 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода
1 ванилия
1 и 1/2 ч.ч. брашно
Приготвяне:
Яйцата и захарта разбийте до пухкав крем. Добавете олиото и киселото мляко, като предварително сте угасили содата в него. Разбъркайте добре, трябва да се смесят всички продукти. Прибавете ванилията и брашното. Започнете да бъркате с шпатула, за да не спадне сместа. В предварително намазана с олио и поръсена с брашно форма изсипете кексовата смес. Печете в предварително загрята фурна на 200 градуса до готовност. Проверете с клечка за да се уверите, че кекса е изпечен. Готовия кекс още топъл поръсете с пудра захар.
Да ви е сладко!