Соленки Тестени

Соленки

Това са невероятно вкусните соленки на Елидраг, на които отдавна се каня да ги направя. След като и Мария ги похвали :), запретнах ръкави и се захванах за работа в кухнята. И резултата е пълна купа със соленки, но проблема, е че много бързо свършват :))). Ето и как се приготвят:

Продукти:

250 мл. прясно мляко
80 гр. масло
160 гр. брашно
3 яйца
120 гр. натрошено сирене
сол

Приготвяне:

Поставете млякото в подходяща тенджера, заедно с маслото и солта и оставете да заври. Добавете цялото количество брашно и бъркайте, докато тестото започне да се отделя от стените на съда. Махнете от котлона и бъркайте докато тестото изстине. Когато е готово започнете да прибавяте яйцата едно по едно и бъркайте, за да се поемат от тестото. Накрая се прибавя сиренето.  С така готовото тесто оформете топчета с желана от вас големина и подредете в тава застлана с пекарска хартия. Можете да шприцовате соленките или да оформите на пръчици, формата е изцяло по ваш избор, аз ги направих с лъжица за да станат с неправилна форма и леко рошави. Пекат се в предварително загрята фурна на 200 градуса, до златисто. По желание можете да намажете с разбит жълтък и да поръсите с ким.
Да ви е сладко!